Iris Arnold

Iris Arnold Avatar
Country : World
Title : Not specified
Birth Date : Not specified
<3 status : Not specified
Number of visits : 29
Number of comments : 5
Number of MLS : 26

MLS's by Iris Arnold See All

Ценник:
"МАСЛО СЛИВОЧНОЕ С. КОШКИ"
(есть в Самарской области село КОШКИ)

Służba Bezpieczeństwa i Lady Pank
Jak wynika z dokumentów znalezionych w Instytucie Pamięci Narodowej w 2008 roku, Służba Bezpieczeństwa w 1983 roku usiłowała wpłynąć na notowania słynnej Listy Przebojów Programu III, prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego. Chodzi o piosenkę zespołu Lady Pank ""Mniej niż zero"".

Po tym, jak nad grobem zamordowanego Grzegorza Przemyka zgromadzeni ludzie zaintonowali słowa tej piosenki: ""Twoje miejsce na ziemi tłumaczy zaliczona matura na pięć. Są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart mniej niż zero"", SB podejrzewała, że autor tekstu piosenki Andrzej Mogielnicki czerpał inspirację z wydarzeń w warszawskim komisariacie, gdzie zakatowano maturzystę, który był synem opozycjonistki.

Jeden z funkcjonariuszy SB sporządził notatkę: ""Proponuję, aby metodami operacyjnymi wzmocnić tendencję spadkową piosenki i wyeliminować ją z listy przebojów po dwóch-trzech tygodniach. Natychmiastowe wyeliminowanie jest także możliwe, jednak wprowadziłoby niepotrzebny rozgłos"".

Wkrótce jednak okazało się, że piosenka została nagrana przed śmiercią Przemyka i nie ma nic wspólnego z jego śmiercią. Piosenka spadła z listy w naturalny sposób. Markowi Niedźwieckiemu nic nie było wiadomo o próbie ingerencji SB w notowania jego listy.

Iris Arnold's favorite MLS's See All

Doh! This user still hasn't added any MLS's to their favorites.